Make your own free website on Tripod.com

Mary Woodgate Feis 2002 - Results

Preliminary Championship Mixed Under 10
Place .. Name .. School
1 .. Kevinah Dargan .. Rince na Tiarna
2 .. Haley Kirk .. Ni Fhearraigh O'Ceallaigh
2 .. Brittany Silla .. Goggin
3 .. Meaghan Jones ..
4 .. Molly Carmack .. T. O'Hare

Preliminary Championship Mixed Under 11
Place .. Name .. School
1 .. Amanda Ilines .. Goggin
2 .. Samantha Mutti .. Butler-Fearon
3 .. Kaila Grande .. Grant
4 .. Tara Kristock .. O'Hare
5 .. Rachel Stark .. Butler-Fearon
6 .. Samantha Dennie .. Butler-Fearon
6 .. Robin Coppola .. Rince na Tiarna
7 .. Kait Andrushko .. Shamrock Academy

Preliminary Championship Mixed Under 12
Place .. Name .. School
1 .. Claire Feltrin .. Ni Fhearraigh O'Ceallaigh
2 .. Warren Haydock .. Grant
3 .. Mel Van der Hoop .. Goggin
4 .. Christine Capruso .. Rince na Tiarna
5 .. Brianne Strong .. Butler-Fearon
6 .. Ashling Boyd .. Grant
7 .. Jacqueline Taylor .. Goggin

Preliminary Championship Mixed Under 13
Place .. Name .. School
1 .. Jackie Piecuch .. Rince na Tiarna
2 .. Nikki Salvisburg .. Grant
3 .. Jenna Piecuch .. Rince na Tiarna
4 .. Megan Mahoney .. Grant
5 .. Megan Halley .. Ni Fhearraigh O'Ceallaigh
6 .. Ashley Furlong .. O'Raighne
7 .. Lauren Stewart .. Goggin
8 .. Kathleen Killin .. Grant
9 .. Michelle Mashinter .. McCafferty
9 .. Laura Coppola .. Rince na Tiarna

Preliminary Championship Mixed Under 14
Place .. Name .. School
1 .. Meghanm Sullivan .. Rince na Tiarna
2 .. Kyla Marsh .. McCafferty
3 .. Erin Murphy .. Rince na Tiarna
4 .. Laura King .. Shamrock Academy

Preliminary Championship Mixed Under 15
Place .. Name .. School
1 .. Alana Weisman .. Butler-Fearon
2 .. Katie Dennis .. Shamrock Academy
3 .. Melissa Martin .. Butler-Fearon
4 .. Alex Farrow .. Goggin
5 .. Maggie Wilkins .. Ni Fhearraigh O'Ceallaigh
6 .. Brenna Haydock .. Grant
7 .. Nicole Patterson .. Butler-Fearon

Preliminary Championship Mixed Under 16
Place .. Name .. School
1 .. Alexandra Graham .. Graham
2 .. Stephanie Coull .. Short
3 .. Melissa Kennedy .. Grant
4 .. Danielle Caporale .. Gregoire

Preliminary Championship Mixed 16 and Over
Place .. Name .. School
1 .. Christina Taggart .. Grant
2 .. Kathleen Ryan .. Rince na Tiarna
3 .. Rachel Cupka .. Rince na Tiarna
4 .. Nathaniel Webster .. Young
5 .. Blair Wilson .. O'Raighne
6 .. Colleen Robinson .. Rochez Academy
7 .. Nicola Paphitis .. McCafferty
8 .. Kathleen Molto .. Graham
9 .. Caitlyn Quinn .. McCafferty

Open Championship Girls Under 11
Place .. Name .. School
1 .. Ellen Martin .. Butler-Fearon
2 .. Sasha Samion .. Butler-Fearon
3 .. Elanna Pecherle .. Butler-Fearon

Open Championship Girls Under 13
Place .. Name .. School
1 .. Aislinn Patterson-March .. Butler-Fearon
2 .. Emily Thorne .. Butler-Fearon
3 .. Katie Dowling .. Butler-Fearon
4 .. Amanda Billington .. McGinley
5 .. Yvonne Herber .. Grant

Open Championship Girls Under 15
Place .. Name .. School
1 .. Emily Penner .. Butler-Fearon
2 .. Sinead McGeachy .. Butler-Fearon
3 .. Laura McCabe .. Butler-Fearon
4 .. Shannon Sullivan .. Grant
5 .. Caitlin Murphy .. Burke
6 .. Sarah Thompson .. Butler-Fearon

Open Championship Ladies Under 17
Place .. Name .. School
1 .. Brandi-Rae Campbell .. Ni Fhearraigh O'Ceallaigh
2 .. Amanda Marcuzzi .. McGinley
3 .. Chelsea Gasko .. Ni Fhearraigh O'Ceallaigh
4 .. Jessica Duckworth .. McGinley
5 .. Kathryn Grant .. Grant
6 .. Meaghan Sullivan .. Grant
7 .. Andrea Farrow .. Goggin
8 .. Colleen McKay .. Ni Fhearraigh O'Ceallaigh
9 .. Jillian Winke .. Cashel-Dennehy
1 .. Sinead Irvine .. Butler-Fearon

Open Championship Ladies Under 19
Place .. Name .. School
2 .. Kristina Skrien .. Goggin
3 .. Clare Corr .. Butler-Fearon
4 .. Deirdre Hamilton .. Gregoire
5 .. Laura Hodgins .. Grant
5 .. Lily Wilson .. McGinley
6 .. Jennifer Hodgins .. Grant

Open Championship Ladies 19 and Over
Place .. Name .. School
1 .. Kathy Irvine .. Butler-Fearon
2 .. Alanna McCrudden .. Grant
3 .. Fiona Cunningham .. Butler-Fearon
4 .. Jennifer DeMenezes .. Goggin

Open Championship Boys Under 13
Place .. Name .. School
1 .. Sean Laffan .. Goggin
2 .. Liam Dinsmore .. Goggin
3 .. Cian Gavin .. Butler-Fearon

Open Championship Boys Under 15
Place .. Name .. School
1 .. Patrick Daly .. Butler-Fearon
2 .. Alex Johnston .. Goggin

Open Championship Men 15 and Over
Place .. Name .. School
1 .. Kieran Devoy .. Plummer
2 .. Daniel Pinto .. McGinley

Home