Make your own free website on Tripod.com

Western CT State Feis (Gray School)
May 5, 2002



Note: These results do not show all placements.


Preliminary Under 10
1 Kelly McCourt Gray
2 Caitlin Shay Gray
3 Harrison Cullen Schade
4 Emma Kosmaczewski O'Keefe
5 Bethany Martone Petri
6 Lisa Bonina Lenihan
7 Jennifer Daily Gray
8 890
9 Colleen Meenan Schade
10 Christine Marron Petri
11 Caitlin Weir O'Sullivan
12 Aileen Johnson DeNogla
13 Rachel Murphy Pender/Keaty
13 Kimberly Schindler Petri
14 Colleen Carroll Brosler
14 Collin Shay Pender/Keaty

Preliminary Under 12

1. Samantha Merritt (Bernadette Kelley)
2. Joseph Harrison (Shamrock)
3. Stephanie Wisniewski (Kathleen O'Keefe)
4. Caitlin Falla (Pender/Keady)
5. Caitlin Meenan (Shade)
6. Aislinn Breslin (O'Sullivan)
7.Sarah McCurdy (Hunt)
8.Marie Dunleavy(Broesler)
9.Kathryn Guarino (Hunt)
10. Alana Davies (Golden Harp)
11 alexa peterson , pender/keady
12
13
14 catherine luckie- broesler
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26

 

Preliminary Under 14
1 Brigid Gillis D. Golden
2 Meghan Barnum Gray
3 Kelly Caravella Pender/Keady
4 Kaitlynn Estaba Pender/Keady
5 Caitlin Coresello Tir Na Gael
6 Elizabeth Hanrahan DeNogla
7 Megan Lewis Benadette Kelly
8 Christine Bonina - Lenihan
9 Rebecca Nadeau Brosler
10 lindsey deleo pender-keady
11 Shawn Cullen Schade
12 Lisa Dillinger Pender/Keady
13 Ian Kosmaczewski O'Keefe
13 Scott Hanson Innishfree
14 891
15 Kathleen Devore Lenihan
16
17
18
19
20
21 Sarah Euston - O'Keefe
22 Patricia Gisonda - Inishfree

 

Preliminary Under 16
1 Casey ? Peter Smith
2 Emily Pierson Lenihan
3 Brianna Conway O'Keefe
4 MaryClare Henion O'Keefe
5 Kelly McDonald Lenihan
6 Erin Carroll Kilkenny
7 Alison Malfesi K.K.Oster
8 Rebecca Davies Golden Harp
9 Nicole Mante Pike
10 Susie Campbell Lenihan
11 Shannon Phillipe Lenihan
11 Hanna Rogers Gray
12 Alyssa Garcia Pender/Keady
13 Sara Kosmaczewski O'Keefe
14 Karri Claton Campbell
15 Cara Greene DeNogla
16 Aislinn Hinkley O'Keefe
17 Naoise Gleason Lenihan
18 Theresa McLaughlin Verlin
19 Ellen Hawitt Lenihan

Open Championship U11

1st ashley hall gray
2nd taylor rose kerran petri
3rd breanne marron petri
4th casey o'donnelly o,sullivan
5th kara titus muvihill lynch
6th megan conway petri
7th kerry wallace gray

Open Championship U13

1st katie sharnik gray
2nd erin reilly campbell
3rd aileen lavin petri
4th bridget hanna petri

Open Championship U15

1st- Shannon Vesik- petri
2nd-Bridget Sheridan Johnston
3rd-Erin Murphy O'Keefe
4th-Dana Jeswicz (spelling?) Schade
5th- Michelle Bonina Lenihan
6th-Theresa Abbadessa Petri
7th-Catherine Thorne Gray
8th-Patricia McCluskey Pike

Open Championship U17

1st tara kavanaugh tirnagael
2nd erin hayes gray
3rd sara smith petri
4th megan mccabele petri
5th emily darby oster
6th ruth delaney drake

*Sources: Compilations from Message Board Postings, and individual submissions.


Home